Výhodná jesenná ponuka   

senzor pohybu 200° IP55 Infra na stenu biela (ISIMAT)

Dostupnosť:
Viac ako 10
Obj. čislo:
frn_2106009
Cena bez DPH:
15,64 € bez DPH
Cena s DPH:
18,77 € s DPH
-+

senzor pohybu 200° IP55 Infra na stenu biela (ISIMAT)

Krytie IPIP55
Uhol °200°
MAXIMÁLNE DOPORUČENÉ ZAŤAŽENIE KONTAKTOV:
- žiarovky: 1000 W
- žiarivky: 600 VA
- nízkonapäťové halogénové lampy (12 V AC): 600 VA
- halogénové lampy (230 V AC): 1000 W
- energetický úsporné žiarivky: 600 VA
- LED svietidlá: 60 VA
Pohybové senzory ISIMAT+ sú určené pre automatické ovládanie osvetlenia, poprípade iných elektrických zariadení na základe detekcie pohybu v ich dosahu.

PIR (infračervené pohybové senzory) zachytávajú infračervené lúče vyžarované tepelnými zdrojmi, napr. ľudským telom, a na základe rozdielu teploty pohybujúceho sa objektu voči pozadiu vyhodnocujú prítomnosť v snímanej zóne. Sú to najrozšírenejšie pohybové senzory, výhodou ktorých je cenová dostupnosť, veľmi nízka spotreba elektrickej energie a relatívne vysoká odolnosť voči falošným spínaniam.
Všetky pohybové senzory sú vybavené potenciometrom pre nastavenie dĺžky času, po ktorý bude zopnutý kontakt, teda času, po ktorý bude zapnuté osvetlenie, poprípade iné elektronické zariadenie. Takisto sú vybavené potenciometrom pre nastavenie hornej hranice spínania vzhľadom na okolité osvetlenie, čo umožňuje nastavenie pohybového senzoru tak, aby nespínal počas dňa a potenciometrom pre nastavenie citlivosti, čím sa dá regulovať napríklad dosah pohybového senzoru.